Évekkel ezelőtt a hazai TV csatornák változatos rajzfilmeket és animekat sugároztak. Akadt amerikai, angol, francia, spanyol és belga készítésűek. Ne hagyjuk ki a hazait is! Mára már szinte nem fognak animekat sugározni a hazai kereskedelmi tévék, azok közül is a legfrissebbeket. A régi darabokat melyeket vettek meg sajnos esélytelennek tartom arra, hogy valaha meg is vásárolják. Annak idején az A+ (Animax) 2004-től 2009-ig olyan animekat vásárolták meg Japánból, melyeket a rajongók megkedvelték. Hol szinkronizáltan, hol feliratosan. Ugyan anno az RTL klub levetítette a Sailor moon-t, a Dragon Ballt, a Pokémont, az Inuyashat a Vadmacska kommandót, Yu-gi-oh-t és a Kaleido start. Ne azért nézze meg egy rajongó mert szereti?! Én jobbnak tartottam a 80-as évek végétől egészen és a 2000-es évek elején készített animekat. Különleges hangulatuk volt, ami sajnos a maiakban nem igen található meg. Mára az animek közül a Toei animation, a Gonzo és a SynergySP az a három anime gyártó. A rajzfilmeknél a Cartoon Network studios, a Williams street és a Fuzzy Door Productions a rajzfilm gyártó társaság, amelyekre a nézőközönség vevő. A MTVA elég régimódi gondolkodású, s ráadásul régi sorozatokból él. Új rajzfilmeket már adják kisebb gyerekeknek szóló sorozatait, hol Izraelektől, hol Németektől, hol Angoloktól és hol Franciáktól! De hazai gyártású rajzfilmeket néha napján vetítik !
A klasszikus Hanna-Barbera rajzfilmeket a TV2 sugározza, mint például Frédi és Béni, Maci Laci vagy a még mai napig óriási sikerrel futó Tom és Jerry. A Turner Broadcasting System több sikert érte be, még azt is megtette hogy más társaságtól szippantja el. Tudván hogy az Adult Swim egyik siker sorozata Rick és Morty milyen sikeres, ami nálunk megy a Comedy Centralon. Ezt követően még számos pénzért szerződtettek. A Viacom mégis újítást hozott a rajzfilmek világában. Nekik is színiiskolájuk volt, ahol most is sugároznak Nickelodeon animációs filmjeiket. Én azt tartom undorító dolognak, hogy egy TV társaság úgy próbál erős maradni, hogy közben másokon átgázolnak. Azt megértem, hogy minden rajzfilmet gyártó cég sikeres szeretne lenni, de nem így kell! A Cartoon Network abból a szempontból elég ügyes, hogy képesek legyenek magukat fenntartani. Képezzenek ügyességi rajzképességekkel, és megvan a lehetőség! Persze eredeti történeteket vigyenek a képernyőre! És ne felejtsük el azt sem, hogyha Amerikaiak, Franciák, Belgák, és a többi külföldi alkotó nem csinálnának sorozatokat, akkor a stúdió készítő előbb utóbb kifogyna a "készletből". Én azt gondolom, hogy részben emiatt is alakult ki, mellette sok értelmetlen feldolgozást készített. (Pl:Spongyabob=Kókuszdió Fred) Az anime által ugyanolyan, mint anno, de rajzfilmek 1930-as évektől, a mai napig mind megváltozott. Mára az európai nézők szinte az animek és a CGI sorozatait látja. Én néhány éve örültem annak, hogy a Jetix amerikai sorozat hangulatát keveri anime műfajjal (Pl: A szuperrobotmajom csapat akcióban). És volt néhány olyan sorozatuk ami nagyon tetszett: Sonic X, Naruto. Aztán persze teltek az évek és egyre több brutalitást tartalmaztak a későbbi sorozataik. A Cartoon Network-ön nálam óriási siker váltott ki! 2005-2008-ig nagy kedvencem volt az Űrkedvencek (Pet alien) című sorozat amelynek története jó volt, de annyira telepakolták brutális klisékkel, hogy még röhögni is tudtam. Kérdés: Miért jó ha a karakterek ennyit szenvednek? És miért jó ha az emberek, főleg a gyerekek ezt látják? A Fosterék háza képzeletbeli barátoknak (Foster's Home for Imaginary Friends) 2006-ban ment a Cartoon network-ön. Szuper volt a szereposztás, a történet, de sajnos abban is óriási sztorirontás történt! Ebben a rajzfilmben sok karakter szerepelt, és ennek nagyon örültem. A sorozat első negyede még rendben volt, de ahogy más rajzfilmnél is előfordult, beletesznek olyan mellékszálat, ami hazavágja a rajzfilm hangulatát.
Pl. 1. évadban Mohó Jojot tették bele. A Jetix is nagyon sikeres volt, néhány sorozatukat is leadták, ami nagyon népszerű volt, miután az MTVA vett is tőlük párat. (Pl: Twist Olivér, Hogyisvanez család)
A magyar néző ismerjen meg új arcokat és új történeteket. Ne mindig az egysíkúságot lássa! Én sokkal jobbnak tartom, hogy olyan animációk fussanak nálam, amelyek régebbiek, és persze más társaságok sorozatai menjenek. Csupán ki kellene választani a megfelelő történetet és TV-re vinni.