Az Autikumban először rendeztek egy interaktív jazzkoncertet. Ezúttal a bárzongoristák kávéházi muzsikálására példát mutatott Cséki Kálmán estje.
1962.03.21.-én született Budapesten, German Echo-Classic Award díjas bárzongorista.
Tanulmányait a Bartók Béla Konzervatórium Jazz Tanszakán végezte.
Tanárai Garay Attila, Gonda János, Ifj. Rátonyi Róbert, Szakcsi Lakatos Béla, Esze Jenő voltak.
Rendszeresen vett részt különböző komolyzenei mesterkurzusokon ezen évek alatt. Roby Lakatos zenekarában 12 évig zongorázott és hangszerelt.
Nagyságrendileg 25 lemezen közreműködött, többek közt a Deutsche Grammophon és más neves lemezkiadóknál.
Fellépett sok híres zenekarral, mint pl. London Symphony Orchestra, Berlin Philharmonic Orchestra.
Neves szólistákkal szerepelt: Vadim Repin, Ida Haendel, Stéphane Grappelli, Randy Brecker, Tony Lakatos.
Játszott Carnegie Hall-ban, ahol nagy sikert aratott.
1999-ben zenekarával megkapta a German Echo-Classic Award Díjat és
Hongkongban az Aranylemezt.
Tanárként már 20 évesen munkálkodott.Többek közt a salgótarjáni Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola zongoratanára volt a jazz tanszakon. (Első az állami zeneiskolák között.)
Az Országos Szórakoztatózenei Központ (OSZK) Stúdiójában pop és tánczenét tanított, ami nagy megtiszteltetés volt számára, mert a meghívást Esze Jenő zenepedagógustól kapta.
A következő intézmény a Rajkó-Talentum Tánc és Zeneművészeti Iskola, ahol pop, jazz és tánczenét oktatott.
Ezt követően külföldön folytatta a jövő generációjának képzését.
Conservatory of Music - Casablanca (Marokkó)
Komolyzenét tanított zongora és szolfézs szakon.
Universidad Veracruzana - Xalapa (Mexikó)
Tanított tárgyak: zongora, ellenponttan, hangszerelés, zeneszerzés, big-band, kamarazene. Jelenleg különböző stílusú zenéket ír és nagyzenekari hangszereléseken dolgozik felkérésre.Kamarás Iván, a Pannónia Art és Homoky Gábor zenekarában is közreműködik.
Érdekes volt ez az interkaktív koncert. Nagyon tetszett nekem. Még persze többször hallgatom gyakran, ritkán járok jazz koncertekre.
A jazz az egyik legcsodálatosabb dolog a világon! Mikor Big bandet,Swinget, ragtime-t vagy dixeland-et hallgatom akkor egy olyan világ tárul elém ahol régies város, völgyek, erdők, de álomszép házak fogadnak. Amikor a 30-as, korai 40-es évek zenéjét hallgatom akkor is teljesen más világba csöppenek. Mintha Tom és Jerry vagy a Cuphead világában csöpennék. Minden egyes jazz zene egy adott korszakot mutat be. Cséki Kálmán a Tiger rag című dalt is eljátszotta. Érdekessége az, hogy az 1954-ben Tex Avery által Droppy sorozatban feldolgozták.
Az Autikumban nagyon jól éreztem magam és szeretnék a továbbiakban részt venni. Cséki Kálmánról készült a koncert végén egy közös kép! Művész úrnak üzennem, köszönöm szépen a tegnap esti koncertet. :)