2024. április 24-26. között rendezték meg a Szakma Sztár Fesztivált, az országos szakmai versenyek döntőjét és bemutatóját Hungexpoban! Az idei évben XVII. alkalommal került megrendezésre a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) országos döntője, a Szakma Sztár Fesztivál keretében.
A rendezvényen közel 60 szakma 200 legtehetségesebb tanulója mérték össze tudását a Hungexpon zajló szakmai versenyek döntőiben! A szakmacsoportos bemutatkozása mellett megismerkedhetnek a szakmák egyediségével, szórakoztató, interaktív programok keretében kipróbálhatják rátermettségüket, kreativitásukat, ügyességüket, vagy éppen érdekes szakmai bemutatókat tekinthetnek meg kiváló szakemberek tolmácsolásában.
A versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes, „fizikai” szakmák társadalmi elismertségének és vonzerejének növelése a szakmatanulás népszerűsítése révén, a „Szakmát a kézbe” szlogen jegyében.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) 3 éve csatlakozott a rendezvényhez, így a fesztiválon immár további 21 agrárszakma is bemutatkozik. Az agrárkamara az agrárszakmai bemutatókkal lehetőséget ad arra, hogy a Szakma Sztár Fesztivál keretében a pályaválasztás előtt álló diákok a mezőgazdasági szakmákat is interaktív módon megismerhessék.A NAK kiemelt célja továbbra is az agrárszakmák népszerűsítése és az ágazati szakképzések megismertetése a fiatalokkal.
Orbán Viktor mondott nyitóbeszédet a szerdán kezdődő XVII. Szakma Sztár Fesztiválon Szerinte ma a magyar gazdaság gerincét a szakmunka, a szakmunkások és a szakiparok adják. Ha a szellem és a szakmunka jól kapcsolódik egymáshoz, abból lesz a sikeres Magyarország. Orbán szerint „jó pályán vagyunk”, mert a szakképzés egyre vonzóbb, a fiatalok fele a technikumot választja. A kormány garantálja számukra, hogy Magyarországon mindenkinek lesz szakmája. Akinek pedig szakmája van, annak mindig lesz tisztességes fizetése, és családtámogatásokra is számíthat.
Velem gyakran foglalkoznak a szüleim nemcsak az iskoláztatásokkal hanem a munka kapcsán. Sose voltam magántanuló, mert mivel eleinte a Lakatos utcai iskolába nehezen ment az alkalmazkodás. Sose szerettek engem a tanárok és a osztálytársaim is. Amikor kirúgtak engem, akkor Rab András megerősítette azzal hogyan alkalmazkodjak a többiekhez. Ria néni és Sanyi bácsi kivételével megismertem az iskola szeretetét. Majd elkezdődött az új élet és másképp működött az iskoláztatás. Ria néni kérésére hozták engem a Tüskevár iskolában, mert más szakiskola nem vette fel. Ezek az én bajaim, az én érzéseim, s még életcéljaim nem voltak akkoriban. Amikor idekerültem, akkor még 1 éven keresztül a Margit körúti telephelyen tartozkódott, azután 18 éve a Csillebércen adott otthont. Jelenleg az Újpesten tanítják a gyerekeket.
2008-ban szereztem az OKJ végzettséget számítógép kezelői tanfolyamból és 3 év után dolgozni járok. Akkor is úgy tekintenek rám mint egy átlagos emberre és olyanok is az elvárások.
Mivel megváltozott munkaképességű munkahelyen rendelkezzem, értékteremtő munkát végzek és jó teljesítményt nyújtok egy jól megválasztott munkakörben, valamint a kedvezmények mellett foglalkoztatásuk jóval költséghatékonyabb, mint egy egészséges munkahellyé. És ezt az alkalmazkodás a szeretet irányítja! A szüleim, a testvéreim és sogórnőm ugyanúgy alkalmazkodnak hozzám, ahogy én őhozzájuk.Nekem ez a természetes és az jó. Ha bizonytalan lenne az egész felhajtás, akkor felborulna az eddig sok munkával kialakított életem, a biztonságom és a családom is.
Minél jobban dolgozok, annál több fizetést kapok. Továbbra is hétköznap reggel megyek dolgozni, hiszen olyan precíz munkát végezhetek, amely könnyen végezhetek.