Egy rejtélyes miniszobor bukkant fel Pesten. Teljesen véletlenül rábukkantam Mekk mester figurájára, ahol a metrókijárattól balra, a bicikliút mellett, az egyik lépcsőfeljárat elején álldogál. Nyomban le is csaptam rá, mert az ilyen jellegű mesefigura 2018 óta rakták fel .
Egyik kezében fúrót szorongat, a másikban pedig egy táblát, Moszkva tér felirattal. Az alkotó feltételezhetően ezzel a szó szerint apró gesztussal akart megemlékezni a tér korábbi, 1951 és 2011 közötti nevéről. Egyébként már a tábla felirata is, ugyanis a vége csáléra sikerült.
A szobor azonban elsősorban a bábfilm figuráit és díszleteit készítő Kolodko Mihálynak köszönhető, ahogy valószínűleg a helyszínválasztás is. A tervező ugyanis 58 éven keresztül élt a Széll Kálmán tér 3. alatt, így az általa tervezett báb szobra igen közel van az egykori lakhelytől. Jó ránézni kedvenc mesefigurára, így mosolyt csalt az arcomra a nagy rohanás után.
Kolodko Mihály 1978-ban született a kárpátaljai Ungváron. 1996-ban végezte el az Ungvári Művészeti Iskolát, 2002-ben szerzett diplomát a Lembergi Művészeti Akadémia szobrászat szakán.Tanulmányai során csoportos, illetve plein air projektekben dolgozott Ukrajnában és külföldön is. (A plein air lényege a természetes fény, a természetes megvilágítás, a szabadtéri munka.) A műfaji- és a monumentális szobrászaton kívül jelenleg miniatűr figurák köztéri megjelenítésén dolgozik. Apró szobrait többek közt Ungváron és Budapesten is láthatjátok.
Mivel nem volt ünnepélyes leleplezés, hanem gerillaakció keretén belül csempészték a térre a szobrot, egyelőre csak hallottam hírét. Ennek külön örültem, mert nagy rajongója voltam a sorozatnak 20 éve, valamint a 1997-ben vetítette Mekk mestert, amelyben a Duna Televízíó adta le. Egy biztos, hogy jót tett nekem a délutáni séta, és sokat segített a feldolgozásom után, ami szintén óriási dolog.