Az előadások/koncertek/színházi alkalmak mindig jót tesznek nekem. Hétköznap, de akár hétvégeként járok olyan helyszíneken, ahol érdekelnek, és sok újdonságot teszem. Most október közepén leginkább különleges íróval voltam szem és fültanúja, Marék Veronikával személyesen.
Marék Veronika Budapesten született 1937. december 19-én dr. Marék Antal és dr. Jezerinac Ilona gyermekeként. Bátyja dr. Marék Péter szemész professzor.
Középiskolai tanulmányait a Fazekas Mihály Gimnáziumban végezte el. 1957-1958 között az Iparművészeti Főiskola díszítő-festő szakán tanult. 1961-1963 között az Állami Bábszínház diákja volt. 1961-1966 között az ELTE BTK magyar szakán tanult.
Szabadfoglalkozású író és grafikus, mesekönyveit maga írja és rajzolja. Rádió- és tv-játékokat, rajzfilmsorozatot, bábjátékokat is ír. Évekig a Kisdobos, a Dörmögő Dömötör külső munkatársa volt.
Könyvei megjelentek német, román, lengyel, szerb, angol, spanyol, japán és koreai nyelven is. Számos munkáját Hani Kyōko fordította japánra.
A beszélgetés során kiderült, hogy a Laci és az oroszlán c. könyvből világszerte ismertté vált piros kis oroszlán története saját élményekből eredeztethető. A bennünk rejlő rejtett tartalék, a bátorság szimbólumaként életre kelt kis oroszlán, akkor segít, amikor bajban érezzük magunkat és erőt kell merítenünk.
Megtudhattam, hogy is születnek Veronika meséi: rajz és szöveg egymással párhuzamosan, kéz a kézben születnek meg és kerekednek egésszé. Annipanni és a Kockásfülű nyúl a szemünk láttára meg is elevenedtek az alkalmi rajztáblán.
Azt is megtudhattam, hogy a Lila majom meséjét is hamarosan megismerhetjük könyv formájában.