Óvodás korú gyerekek és szüleik számára kínált kellemes perceket egy-egy szombat délelőtt, mely során a mesék és a muzsika világában barangoltak. Egyik gyerekkorom legszebb magyar népmesét hallgattam, mégpedig Zöld Pétert. Egy királykisasszonyról szól, aki azt is látja, ami szemmel nem látható, és egy olyan legényről, Zöld Péterről aki beszél az állatok nyelvén, teli van kincsekkel, bár a zsebe üres. A történet pedig elgondolkodtató.
Közreműködött, Kecskés Karina, színművész és Fehérváry Lilla, előadóművész
Kecskés Karina
1976. február 12. –én született Budapesten, magyar színésznő.
Szülei: Kecskés László és Horváth Ibolya. 1993-1994 között Földessy Margit színiiskolájában tanult. A Színház- és Filmművészeti Főiskola diákja volt 1994–1998 között, ahol Zsámbéki Gábor tanítványa volt. 1998-tól tíz éven át az Új Színház tagja volt.
Fehérváry Lilla
színész, zenei vezető
25 éve előadóművész. Utca- báb színész, énekes, alkalmazott zeneszerző. A Hattyú Dal Színház tagja. Jelenleg a Ládafia Bábszínházzal, illetve önálló előadásaival játszik. A Madárdal Zenekar egyik alapítója énekese. Számtalan fesztiválon járt már Magyarországon, a szórvány magyarságban, Európa szerte, Kínában, Amerikában. A Szigeti Veszedelem Zenekar és tagjai a zenei projektjeinek állandó társai. Zenében kísérletező, népzenei alapokon. Korok és stílusok közti átjárás jellemzi. Népzene, szakrális zene, világzene, improvizatív zene és a különböző népek zenéi állandó ihletői. Gyermekprogramok, interaktív mesekoncertek alkotója és előadója. Közel 40 színházi-bábszínházi előadás zeneszerzője, zenei rendezője. Pályafutásának fontos eleme a költészet. Több költői est zeneszerzője.
Szinte elolvadtam Kecskés Karina kutyájára, Lunára! Ez a kutya, már belépte már az időskorát. Amikor éppen alszik vagy hallgatja a mesét, akkor áramlott bennem az öröm. Nagyban enyhítette bennem a lelki fájdalmam, az autizmus okozta nehézségeimet. Lunának köszönhettem ezt főleg. Én jól éreztem magam a szombat délelőtti mesehallgatáson, de a színházak éjszakájára le ne maradjak!